Дистанційне навчання - це нова форма організації навчального процесу, що базується на принципах самостійного навчання. Середовище навчання характеризується тим, що слухачі часто зовсім вiддаленi вiд викладача в просторі або в часі, водночас вони мають можливість в будь-яку хвилину підтримувати діалог за допомогою засобів телекомунiкацiй. Системи дистанційного навчання використовуються для ефективного управління освітнім процесом і моніторингу його результатів. Навчання і перевірка знань можуть проводитися як в корпоративних локальних мережах, так і через Інтернет.
Дистанційне навчання включає в себе сучасні форми і методи конструювання та відображення змісту навчання, елементи модульного і комп’ютерного навчання, теорії та практики, самостійної роботи учнів, застосування у навчанні сучасних інформаційних технологій, комп'ютерів, телекомунікацій і являє собою цілеспрямований інтерактивний процес взаємодії учнів і викладачів-модераторів.
До переваг дистанційного навчання відносять асинхронність, доступність інформації, зменшення соціальної дистанції, ефективне використання часу
Навчальні матеріали для дистанційного навчання у Великоборовицькому ліцеї
Інструкція для роботи з Google Meet
ПАМ`ЯТКА для учнів
під час навчання за технологіями
дистанційного навчання
І. Облаштуй своє домашнє навчальне середовище
- Організуй робоче місце: кожний підручник, зошит, інше навчальне та канцелярське приладдя повинні мати своє постійне місце.
- Дотримуйся правила, що предмети, якими ти користуєшся щодня, повинні знаходитися «під рукою», щоб під час роботи не витрачати час на їх пошук.
- На стіні перед очима варто розмістити невелику дошку з розкладом занять та іншою оперативною інформацією.
- Слідкуй за зовнішнім виглядом, він також має значення.
- Візьми собі за правило щовечора прибирати робоче місце і готувати приладдя на завтра.
ІІ. Самоорганізація навчання
- Робочий день починай відповідно до розкладу уроків.
- Важливо мати чітко визначені робочі години для виконання завдань онлайн (один і той же час, в основному в денні години).
- Роби перерви між виконанням уроків.
- Зверни увагу: дистанційне навчання здійснюється у двох режимах – синхронному (всі учасники освітнього процесу одночасно перебувають у веб -середовищі) чи асинхронному (освітній процес здійснюється за зручним для вчителів та учнів графіком).
- Пам’ятай: у синхронному режимі всі учні долучаються до уроку (відсутнім можна бути тільки з поважних причин (хвороба, технічні причини), але заздалегідь попередити вчителя або класного керівника.
- В асинхронному режимі навчання учень/учениця може працювати у власному темпі та в зручний для себе час, дотримуючись терміну здачі роботи.
- Роботи приймаються до часу, обумовленого вчителем, субота та неділя – вихідні дні.
- Онлайн консультацію можна отримати під час відведеного за розкладом уроку.
ІІІ. Самоорганізація в виконанні завдань
- Пам’ятай про академічну доброчесність.
- Складай розклад усіх своїх занять на тиждень у вигляді шаблону-графіка – так ти будеш бачити перспективу.
- Виконуй завдання своєчасно, не відкладай на «потім».
- Дотримуйся чіткого дедлайну щодо надання завдань на перевірку вчителю.
- При виконані завдання дотримуйся чіткої інструкції від вчителя.
ІV. Співпраця, підтримка, самоаналіз результатів та досягнень
- Правила поведінки на онлайн-уроці: відео вмикати за вимогою вчителя, але на аватарці – фото учня, нік – його прізвище та ім’я. Коли вчитель пояснює, мікрофон учня має бути вимкнений. Почнеться обговорення – і вчитель запропонує ввімкнути мікрофони. В чаті веди спілкування відповідно до теми, став запитання за змістом уроку.